Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Staże zawodowe w Hiszpanii

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP  

 

Minął już tydzień naszego pobytu w Hiszpanii w ramach projektu krótkoterminowego „Europejska jakość” nr. 2023-1-PL01-KA122-VET-000129741 współfinansowanego przez Unię Europejską, Sektor Kształcenie i Szkolenie zawodowe, a my ciągle odkrywamy nowe miejsca w Grenadzie.

W wolnym czasie po pracy zwiedzamy najpiękniejsze miasto w Hiszpanii i każdego dnia odkrywamy jego magię, która drzemie w niemal każdym zakątku.

Zwiedziliśmy już Alhambrę – najsłynniejszy zabytek architektury i kultury islamskiej w Europie. Jest to kompleks pałacowy muzułmańskiej dynastii Nasrydów w Grenadzie wraz z położonymi obok ogrodami letniej rezydencji arabskich władców Generalife.

W sobotę i niedzielę zwiedzaliśmy usytuowaną na wzgórzu dzielnicę arabską Albaicin (białe miasto) wpisaną na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Spacerowaliśmy wspaniałym labiryntem wąskich uliczek przeplatanych ogrodami oraz placami i punktami widokowymi z których można podziwiać ośnieżone szczyty masywu Sierra Nevada.

Przed nami jeszcze tydzień pobytu w Grenadzie, żeby cieszyć się  dobrymi tapas, może trafimy na okazjonalny pokaz flamenco…ale chyba po prostu zgubimy się wśród placyków, zakamarków i alejek…

                                                                                                          Lilla Nawrocka

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.