Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Kurs dekorowania stołów

W Zespole Szkół w Miętnem z  projektów unijnych  2.11.2022 r. zorganizowano w warsztaty z zasad dekorowania stołów.

Często, przygotowując spotkanie, czy przyjęcie nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu stołu i zastanawiamy się, czy wszystko ułożyliśmy zgodnie z zasadami savoir vivre.

Główny CEL warsztatów miał na celu zapoznanie uczestników ze sposobami aranżacji stołów, w zależności od sytuacji.

Cele szczegółowe warsztatu to: 1. Poznanie zasad savoir-vivre przy stole.2. Przygotowanie odpowiedniej zastawy stołowej i nakryć stołu uwzględniając kolejność potraw w przygotowanym przez siebie menu.3. Wyrobienie poczucia estetyki i dokładności 4. Kształcenie wyobraźni.

Umiejętności  zdobyte na warsztatach na pewno przydadzą się uczniom klas technikum żywienia     i technikum hotelarskiego, którzy brali udział w szkoleniu.

Jolanta Nafalska